Afgelopen maandag is er door een deel van de Wageningse gemeenteraad (GL, SP, PvdA en D66) een motie aangenomen die het college opriep om het kraakverbod verminderd te handhaven. De Stadspartij Wageningen, VVD, CDA, CU en 2 leden van D66 stemden tegen deze motie. Die partijen zijn onder andere van mening dat het niet aan de gemeenteraad is om zich uit te spreken over strafproces en vervolging, bovendien is het aan het openbaarministerie om te besluiten of / op welke wijze men handhaaft.

 “De nieuwe wet kraken is bij meerderheid van stemmen aangenomen door zowel de Tweede en Eerste Kamer en is het niet aan de gemeenteraad om die wet naast zich neer te leggen”, zegt Harald van Roekel, gemeenteraadslid voor de Stadspartij.

Ook Burgemeester van Rumund was in de raadsvergadering erg duidelijk in zijn bewoordingen. Meermaals bevestigde hij dat de "motie om kraken te gedogen van GL, SP, PvdA en D66 niet uitvoerbaar is. Bovendien melde van Rumund dat het primair tot de bevoegdheid hoort van Openbaar Ministerie, politie en burgemeester om in onderling overleg te besluiten over de te volgen procedure.

“De motie die door de gemeenteraad is aangenomen kan en zal dus niet worden uitgevoerd. Dit ondanks hosanna geluiden die GL, SP en PvdA laten horen. Wij gaan er vanuit dat de burgemeester de motie negeert en de wet respecteert. Zo niet dan hebben wij een ander probleem”, aldus van Roekel.