Vissterfte door slecht waterbeheer.
“Juist tijdens dergelijke weersomstandigheden zou de fontein in de stadsgracht moeten spuiten”, meent Harald van Roekel, raadslid voor de Stadspartij. “Maar het is altijd wat, met de fonteinen. Ook bij de Tarthorst doet hij het nooit. Een fontein brengt weer zuurstof in het water, waardoor de vissen blijven leven.”
De afgelopen anderhalve maand is de Stadspartij benaderd door veel Wageningse burgers die niet begrijpen waarom de fonteinen in de grachten niet werken. Met name het niet functioneren van de zeer prominente fontein in de gracht naast de Junushoff is veel Wageningers een doorn in het oog.
“Het stoort me dat er nog steeds geen goed waterbeheersplan is”, aldus Van Roekel. “Er is veel in geïnvesteerd, kijk maar naar de Rooseveltweg, maar nooit afgemaakt. De Rooseveltweg is nog steeds niet aangesloten op de stadsgracht. Ook het doortrekken van de stadsgracht bij het Plantsoen zou de doorstroom sterk verbeteren, maar ook daar heeft het college nog geen concrete plannen voor.”
Herstel van de gracht maakt Wageningen bij de entree van het winkelgebied weer als vestingstad zichtbaar. Dit vergroot de identiteit, en sluit aan op een landelijke tendens, waaruit blijkt dat investeren in cultuurhistorie inkomsten genereert uit toerisme.
De Stadspartij gaat het gemeentebestuur vragen stellen over hoe de waterkwaliteit duurzaam te verbeteren en wanneer er concrete plannen gemaakt gaan worden voor het doortrekken van de stadsgracht.