Dinsdag 26 Mei '09 - + 6 - 8 Verbazing over gelaten reactie Food Valley.


De Stadspartij Wageningen heeft met verbazing de uitspraken in het Financieel Dagblad gelezen van de directeur van de stichting Food Valley, Roger van Hoesel, over het vertrek van Danone R&D uit Wageningen.

Gelaten en bijna onverschillig geeft Van Hoesel daar in aan dat het vertrek van Danone uit Wageningen en het daarmee gepaard gaande verlies van tweehonderd arbeidsplaatsen geen ramp is. Danone vertrekt naar Utrecht en Van Hoesel geeft aan dat hij Utrecht al langer als een deel van Food Valley beschouwt.

"Dat laatste is nieuw voor de Stadspartij", meent gemeenteraadslid Rien Bor. "Mijn fractie is wel degelijk van mening dat het een klap is voor de werkgelegenheid in de kennisintensieve bedrijvigheid in Wageningen. Food Valley is iets van deze directe regio. Natuurlijk is het goed dat Danone in Nedeland blijft, maar als dat het nieuwe uitgangspunt is van Van Hoesel dan kunnen we Food Valley maar beter omdopen in Food Delta. Het is van het grootste belang dat dergelijke bedrijven zich in onze regio vestigen. Voor de Stadspartij is de lokale arbeidsmarkt van het allergrootste belang." 

Volgens de Stadspartij is er sprake van een mislukte lobby om Danone in Wageningen te houden en probeert men nu dat falen goed te praten. "De Stadspartij wil hier de onderste steen boven krijgen", aldus Bor. "We gaan het College en zeker de verantwoordelijk wethouder over het vertrek van Danone ondervragen en daarbij komen de toekomst van Food Valley en de uitspraken van de directeur zeker aan de orde".   

Referers for this entry: